نخستین نشست از سلسله نشست‌های بزرگداشت مقام شامخ حضرت امام سجاد«علیه السلام» با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین «رضا مهدوی» در بستر فضای و به میزبانی کانون فرهنگی و هنری «نینوا» شهر بیکاه شهرستان رودان، در روز جمعه 29 مرداد ماه 1400 برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین رضا مهدوی امام جمعه موقت واستاد حوزه علمیه شهرستان رودان، به بررسی نقش امام سجاد (علیه الاسلام) پس از واقعه ی عاشورا پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اولین سخنران کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام)

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی با اشاره به سیره امام سجاد«علیه السلام» پس از واقعه عاشورا و رویکرد آن حضرت در اداره جامعه اسلامی اظهار کرد: سکوت امام سجاد«علیه السلام» بر مبنای اقتضاء زمانه و با هدف حفظ سلسله امامت و ولایت بود.

قسمتی از صحبت های  حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی با اشاره به اینکه خداوند همه چیز را در این جهان نیکو آفریده است، اظهار کرد: عالم هستی فیض ربانی است و اگر قرآن در زندگی فردی باشد یعنی فیض ربانی همراه اوست. کسی که در پناه چنین کتابی باشد تسلیم دشمن نمی شود، نَه دشمن درونی که هوس است و نَه دشمن بیرونی، هرگز سلطه‌پذیر و سازش‌پذیر نمی شود چراکه این انسان در پناه پروردگار دو عالم قرار دارد که این مساله در سراسر ماجرای کربلا وجود داشت.

گفتنی است این نشست ها از سری برنامه های یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد (علیه الاسلام) می باشد که به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی با همکاری مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و ستاد کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام) برگزار می گردد.

برنامه سلسله نشست های یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام)

یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام)  از 12 تا 25 محرم الحرام ، (30مرداد ماه تا 12 شهریورماه) به میزبانی کانون های فرهنگی هنری روستایی و شهری در هرمزگان به صورت مجازی در قالب وبینارهای مرتبط برگزار می گردد.همچنین نشست های دانشجویی و نیز وبینارهای ویژه اهل سنت هم پیش بینی شده است.

منبع: گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از «سلسله نشست‌های بزرگداشت مقام شامخ حضرت امام سجاد«علیه السلام»در یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام) مرداد و شهریور ماه 1400»

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید