کتاب «آرامش بخش قوی»
کتاب «آرامش بخش قوی»

معرفی کتاب: کتاب «آرامش بخش قوی، 6 راهکار برای رسیدن به ارامش از امام سجاد (علیه السلام)»

مولف: مجید فیاضی

ویراستار: محمدتقی عارفیان

مدیریت هنری: محمدحسین مویدی

ناشر: میراث ماندگار

کاری از: مرکز تخصصی صحیفه سجادیه

تاریخ و نوبت چاپ : اول/ آذر 1397

توضیحات و معرفی کتاب از زبان حجت الاسلام «محمدعلی لبخندان»، مدیر موسسه فرهنگی هنری اندیشه های اسلامی سجادیه

این کتاب به گونه ای مختصر و جذاب و با طراحی زیبا تهیه شده است، در این عصر که افراد جامعه دچار برخی از مشکلات روزمره و فشارهای روانی حاصل از آن هستند، مطالعه این کتاب بسیار مفید است چرا که وجود روحیه مثبت و آرامش روانی در ارتقای زندگی مادی و معنوی فرد و جامعه بسیار مهم و حیاتی است.

ویژگی های مهم کتاب از نگاه حجت الاسلام لبخندان:

  • تشویق مخاطب به انس با دعا با تبیین فلسفه و آثار دعا و همچنین تبیین و تقویت اعتقادات صحیح دینی در خود اصول دین نظیر خداشناسی، راهنماشناسی و معادشناسی در مخاطب
  • انگیزه بخشی نسبت به فریضه مهم نماز و نقش آن در آرامش انسان و تصحیح نگاه مخاطب به فلسفه زندگی و سختی های آن که قطعا باعث تحمل بیشتر و در نتیجه کاهش مسائلی مانند طلاق، ناامیدی، بزهکاری و دیگر آسیب های اجتماعی خواهد شد.

بخشی از مقدمه کتاب

در این کتاب ابتدا فراز های دعای زیبای پانزدهم از صحیفه سجادیه به گونه ای مختصر و مفید توضیح داده می شود و پس از آشنایی مخاطب با مفاهیم آن ، متن دعا و ترجمه آ« تقدیم می گردد.

فرازهای دعا به پنج بخش تقسیم شده اند که با توجه به اصل بحث دعا که به عنوان آرامش بخش اول آمده است، در مجموع شش بخش را تشکیل داده اند.

تذکر این نکته لازم است که آنچه با عنوان «نسخه امام «علیه السلام» در ابتدای بخش ها آمده است، همگی فرازهای دعای شریف پانزدهم هستند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید