کتاب جهان بینی امام سجاد «علیه السلام»
کتاب جهان بینی امام سجاد «علیه السلام»

معرفی کتاب:

جهان بینی امام (مروری بر اصول اعتقادات در صحیفه سجادیه)

نویسندگان: ابوالفضل جعفری پور، هادی عجمی

مدیریت هنری: محمدحسین مویدی

کاری از: مرکز تخصصی صحیفه سجادیه

ناشر: پیام مقدس

تاریخ و نوبت چاپ اول: 1398

پیش گفتار کتاب

صحیفه سجادیه همچون قرآن و نهج البلاغه، کتاب همراه و کتاب زندگی است و انسان همیشه و در همه حال باید با دعاهای آن مانوس شود. چرا که شمیم عطر فرازهای هر دعای آن دریچه ای است به سوی آسمان. شناخت صحیفه سجادیه را می توان گامی در جهت آشنایی با معارف اسلامی دانست و برای تقویت و تصحیح عقاید و اخلاق به آن مراجعه نمود.

این کتاب که کلام امام سجاد است فصاحت و بلاغت و عمق معنایی دارد که به حق می توان به آن «قرآن صاعد» گفت.

با هدف آشنایی و انس بیشتر جامعه با گنجینه صحیفه و استفاده برکات فراوان و فوق تصور آن، و همچنین نشر معارف این کتاب ارزشمند در بین مردم، نوشته حاظر که در بردارنده شعاعی از نور خورشید تابان صحیفه سجادیه است، به همت مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و با حمایت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور «فهما» و موسسه فرهنگی هنری اندیشه های اسلامی سجادیه آماده شده است.

بخشی از مقدمه کتاب

در این عصر که انسان ها در رسانه ها و شبکه های مجازی در معرض بمباران اطلاعات غلط و القای شبهات حساب شده دقیق هستند تا نگاه آن ها را به جهان تغییر دهند، یکی از بهترین منابع برای تحکیم و تصحیح جهان بینی انسان _ چه از لحاظ گوینده محتوا، چه از لحاظ عمق و اتقان مطالب و چه از نظر شیرینی و اثرگذاری معنوی در نوع بیان _ بدون شک زبور آل محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) یعنی همان صحیفه سجادیه است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید