کتاب «صحیفه سجادیه دوم» به کوشش محمدمهدی رضایی توسط نشر جمال منتشر شد. این اثر بخشی از دعاهای امام سجاد (علیه السلام) را که در صحیفه نیامده، ارائه کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سبحانی‌نسب، مدیر نشر جمال، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در اردیبهشت ماه 1400 از انتشار اثری جدید خبر داد و گفت: «صحیفه سجادیه دوم» عنوان تازه‌ترین اثر این انتشارات است که در آستانه ماه مبارک رمضان منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

توضیح در مورد کتاب صحیفه سجادیه دوم

وی با ارائه توضیح بیشتر درباره این کتاب اضافه کرد: دعاهای زیادی از امام سجاد«علیه السلام» برای ما به یادگار مانده است. ائمه اطهار«علیه السلام» همگی عارف بودند، اما برخی فرصت بیشتری داشتند تا در کنار روایت، به موضوع دعا نیز بپردازند و معارف الهی را در این قالب به جامعه مسلمانان عرضه کنند.

مدیر نشر جمال با بیان اینکه یکی از مجموعه‌های ادعیه که از امام سجاد«علیه السلام» به دست ما رسیده، کتاب ارزشمند «صحیفه سجادیه» است، افزود: اما ادعیه دیگری نیز از ایشان به یادگار مانده که در صحیفه از آنها یاد نشده است. کتاب «صحیفه سجادیه دوم» بخشی از این دعاها را گردآوری کرده است.

هدف از چاپ این کتاب چیست؟

سبحانی نسب با بیان اینکه کتاب «صحیفه سجادیه دوم» با ترجمه محمدمهدی رضایی عرضه شده است، یادآور شد: در این کتاب تلاش شده بخشی از دعاهایی که جنبه راز و نیاز و ارتباط بنده با خدا در آن قوی است، به مخاطب امروز معرفی کند. از سوی دیگر، ترجمه قوی کتاب از دیگر نقاط مثبت این اثر است. تلاش شده تا برگردان ادعیه شیوا و شیرین صورت گیرد تا برای مخاطبان در تمام سنین قابل استفاده باشد.

ترمه کتاب دوم صحیفه سجادیه چقدر زمان برده است؟

وی با بیان اینکه «صحیفه سجادیه دوم» حاصل دو سال کار مترجم است، اضافه کرد: مجموعه دعاهای امام سجاد«علیه السلام» در منابع مختلف پراکنده است. در کتاب حاضر بخشی از این ادعیه که به نظر می‌رسید برای مخاطب امروز جذاب‌تر باشد، جمع‌آوری و عرضه شده است.

صحیفه سجادیه زبان مشترک انسان‌ها فارغ از مذهب و قومیت در مسیر صلح و آرامش استیزد پایتخت صحیفه سجادیه ایران شدیزد پایتخت صحیفه سجادیه| ترویج و معرفی صحیفه سجادیه در جامعه نیازمند اهتمام و تلاش بسیار بیشتری است

به گفته مدیر نشر جمال، کتاب «صحیفه سجادیه دوم» در 500 صفحه منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید