کتاب «عالیجناب پدر، حضرت مادر، 20+2 مهارت ارتباط عاشقانه با والدین»
کتاب «عالیجناب پدر، حضرت مادر، 20+2 مهارت ارتباط عاشقانه با والدین»

معرفی کتاب: «عالیجناب پدر، حضرت مادر، 20+2 مهارت ارتباط عاشقانه با والدین» شرح دعای بیست و چهارم صحیفه سجادیه

نویسنده: مجید فیاضی

مدیریت هنری: محمدحسین مویدی

کاری از: مذکز تخصصی صحیفه سجادیه

ناشر: پیام مقدس

تاریخ و نوبت چاپ: اول/1398

قسمتی از مقدمه کتاب:

«بابا» و «مامان» یا همان «پدر» و «مادر» از اولین کلمات و خاطرات دوران زندگی هر انسانی است. کلمات و خاطراتی شیرین که هر انسان منصفی را به تعظیم وامی‌دارد. پدر و مادر شاید جزء معدود چیزهایی در این عالم باشند که سخن گفتن درباره آن ها بسیار سخت است. چون از طرفی بسیار شناخته شده هستند و همه با تمام وجود این دو فرشته زمینی ر می شناسند و حتی زندگی بدون آن ها را نمی توانند تصور کنند. اما از طرفی دیگر در روابط صحیح با این رازهای موفقیت زندگی دنیا و زندگی ابدی، مشکل دارند.

بله «رازهای موفقیت زندگی دنیا و زندگی ابدی». حقیقت این است که هر انسانی دوست دارد موفق باشد و برای رسیدن به موفقیت راه های مختلفی هست. یکی از این راه ها استفاده از راهنمایی افراد عالم و تیزبین است که در کارهایشان دقت زیادی دارند تا بهترین کارها را به بهترین صورت انجام بدهند آنها کارهایی انجام می دهند که دیگران به فکرشان نمی رسد یا فکر می کنند مهم نیست در حالی که بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

در این نوشته بنا داریم به برخی از کلیدهای ارتباط صحیح با پدر و مادر که میانبر موفقیت و خوشبختی در زندگی فعلی و ابدی است اشاره کنیم. البته جای شکر و خوشحالی دارد که این کلیدها با تجربه ی خطاپذیر بشری به دست نیامده تا با تردید به آنها نگاه کنیم؛ بلکه بناست از علم خطاناپذیر و قطعی خالق حکیم این عالم استفاده کنیم که این علوم را برای راهنمایی انسانها به اهل بیت والاترین پیامبر خود (صلی الله علیه وآله وسلم) عطا کرده است که از خدای عالم سر چشمه گرفته و برای همین اصلاً قابل مقایسه با علم دیگر انسان‌ها نیست. زیرا اهل بیت جانشینان حقیقی خداوند در زمین هستند و هر چه می دانند و می گویند همان چیزی است که خدای سازنده عالم به آنها یاد داده است برای همین برای حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام گفتن چنین سخنان مهم و خیلی بزرگ راحت است که «مردم آنچه می خواهید از از من بپرسید قبل از آنکه مرا از دست دهیم چرا که من به راههای آسمان آشنا تر و آگاه تر از راه های زمین هستم».

خلاصه اینکه نامعلوم برای این خانواده معنا ندارد. پس راهی که آنها بگویند قطعاً بهترین راه است و سخن آن ها شنیدنی…

در کتاب پیش رو به طور ویژه از دعای بیست و چهارم کتاب شریف صحیفه سجادیه استفاده خواهیم کرد. البته در توضیح آن از آیات قرآن و همچنین احادیث دیگر معصومان( علیه السلام) نیز بهره خواهیم گرفت.

همچنین بنا داریم مطالب به صورت خلاصه و جذاب و البته کاربردی به شما تقدیم شود تا از حالت شعار خارج شده و در زندگی همه ما عملی شود. نکته دیگری که باید یادآور شود اینکه برای سهولت بیان مطالب و پرهیز از ارجاع دادن و بیان نکات تکراری، توضیح فرازهای دعا به ترتیب متن دعا نیست بلکه فرازهایی که مفاهیم نزدیک به هم دارند با ذکر شماره فراز در کنار هم قرار گرفته و توضیح داده شده‌اند. در آخر کتاب هم که متن کامل دعا به صورت شماره‌گذاری شده تقدیم می‌شود تا مراجعه به توضیحات آنها راحت تر باشد.

نقطه دیگر آنکه قطعات متن و ترجمه ی دعای بیست و چهارم در ابتدای هر قسمت با عنوان «اصل مطلب» آمده است که حتما باید قبل از خواندن توضیحات با دقت خوانده شود وگرنه محتوای بعد از آن ممکن است خیلی مفهوم نباشد حتی اگر فرصت به مطالعه شما کم است پیشنهاد می‌کنم فقط اصل مطلب را بخوانید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید