افتتحاح ساختمان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه
افتتحاح ساختمان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه

ساختمان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه عصر امروز 13 مرداد ماه، مقارن با روز مباهله و در حاشیه هفتمین همایش حضرت زین العابدین«علیه السلام» با حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان در شهر مقدس قم افتتاح شد.

 

حضور شخصیت های کشوری در افتتاح ساختمان مرکز تخصصیه صحیفه سجادیه
حضور شخصیت های کشوری در افتتاح ساختمان مرکز تخصصیه صحیفه سجادیه

سخنرانان مراسم:

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، آیت الله احمد عابدی استاد حوزه علمیه قم، مهندس احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس و نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، آقای دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در حاشیه هفتمین همایش امام سجاد (علیه السلام) نیز از دیگر سخنرانان این برنامه بودند.

 

صحبت های حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده در افتتاحیه ساختمان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه
حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، خدمت به امام سجاد«علیه السلام» و تلاش در جهت معرفی هر چه بهتر صحیفه سجادیه را جزو بهترین خدمت ها و عبادات دانست و بیان داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، بر روی سه مسأله انسان سازی، جامعه سازی و تمدن سازی تأکید بسیار فرمودند و ما اگر به روش و سیره امام سجاد«علیه السلام» و نیز مضامین عالی صحیفه سجادیه دقت کنیم، متوجه می شویم که دقیقاً همین سه رویکرد اصلی در کلام و سیره حضرت بسیار بارز و مشهود است.

آیت الله احمد عابدی
آیت الله احمد عابدی

آیت الله احمد عابدی:

آیت الله احمد عابدی، طی سخنانی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این همایش و بانیان تأسیس این مجموعه اظهار داشت: در شهر مقدس قم به لطف الهی مراکز قرآنی و دینی بسیاری وجود دارد اما متأسفانه تاکنون مرکز تخصصی صحیفه سجادیه وجود نداشته و لذا از این حیث باید از بانیان و حامیان تأسیس این مرکز تشکر و قدردانی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کفیل، رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه
حجت الاسلام و المسلمین کفیل

حجت الاسلام و المسلمین کفیل:

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین کفیل، رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه نیز به معرفی و تشریح برنامه های مرکز تخصصی صحیفه سجادیه پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین کفیل با اشاره به این که این ساختمان، تنها ساختمان اختصاصی با موضوع صحیفه سجادیه است، بیان داشت: امروز ما رسالت بسیار سنگینی در راستای نشر معارف اهل بیت«علیه السلام» و به خصوص معارف به یادگار مانده از حضرت سجاد«علیه السلام» از جمله صحیفه سجادیه داریم که باید با کارهای علمی و پژوهشی قوی به درستی به این وظیفه عمل کنیم.

مرکز تخصصی صحیفه سجادیه

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید