حجت الاسلام دکتر راجی نویسنده حوزه انقلاب اسلامی در جشنی که به مناسبت عید سعید قربان در محل اسکان خواهران صحیفه پژوه اردوی تخصصی مشهد مقدس در شب عید سعید قربان، برگزار شده بود، حضور یافت و به ایراد سخنرانی پردخت.

چیزی که نجات دهنده است جهاد عظیم و جهاد فوری تبیین است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین راجی نویسنده و محقق و پژوهشگر حوزه علوم سیاسی و انقلاب اسلامی در ابتدای صحبت های خود، به بیان نقش رسانه ها در تغییر فضای فکری عمومی جامعه و سوق دادن آن به سمت نارضایتی عمومی پرداخت و افزود: قدرت رسانه و از طرف دیگر،عملکرد برخی مسئولین، دست به دست هم داده تا کار را به جایی رسیده که متاسفانه ذهنیت برخی از مردم کاملا جمهوری اسلامی را محکوم می کند.

نمونه ای از وضعیت تصورات غلط مردم در مورد فعالیت های علمی جمهوری اسلامی

این محقق و استاد دانشگاه اضافه کرد: یک مثال واضح در این رابطه موضوع ساخت ماهواره توسط ایران است که در سال 85 توسط دانشمندان ایرانی در خود کشور و با دانش بومی ساخته شد و با ماهواره بر ساخت ایران موجود زنده به فضا فرستاد و این موجود را زنده برگرداند اما اذهان عمومی از ان بی اطلاع ماند اما پرتاب ماهواره امارات که توسط آمریکایی ها طراحی، توسط انگلیس ساخته ودر ژاپن به فضا پرتاب شد مورد توجه جامعه قرار گرفت .

چرا جهاد تبیین اهمیت دارد؟

راجی موضوع جهاد تبیین را موضوع بسیار مهم و نیاز به توجه ویژه خواند و بیان نمود: چیزی که نجات دهنده است جهاد عظیم و جهاد فوری تبیین است.

اهمیت بیان معارف صحیفه سجادیه از زیان حجت اسلام راجی

وی در مورد لزوم بیان معارف صحیفه سجادیه بیان داشت: نباید فرقی بین صحیفه گویی در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب اسلامی وجود داشته باشد و همان طور که این معارف در قبل از انقلاب اسلامی منجر به تربیت نسل انقلابی و شهدا گردید امروزه نیز همین روند باید ادامه یابد.

صحیفه سجادیه باید کتاب مبارزه 

حجت الاسلام راجی اظهار داشت: صحیفه سجادیه باید کتاب مبارزه دانسته شود.
نویسنده کتاب صعود 40 ساله با تاکید بر اینکه صحیفه ای که خنثی مطرح شود بی فایده خواهد بود، ادامه داد: باید دفاع از انقلاب اسلامی را با معارف صحیفه انجام داد.

اهمیت موضوع انقلاب اسلامی

موضوع انقلاب اسلامی و دفاع از ان محور دیگر صحبت های این پژوهشگر و نویسنده بود، وی با بیان این سوال که چگونه می شود تفسیر قرآن گفت ولی امام را تفسیر نکرد ، تصریح کرد: مگر می شود انسان از فرعون در قرآن حرف بزند اما در مورد رودررویی فرعون مقابل موسی حرفی نزند.

برنامه پایانی سخنرانی حجت الاسلام دکتر  راجی

در پایان این نشست صمیمانه که در جشن ویژه عید قربان در محل اردوی تخصصی صحیفه سجادیه برگزار گردید این سخنران و نویسنده منابعی در راستای موضوع جهاد تبیین به شرکت کنندگان معرفی نمود.

زندگی نامه حجت الاسلام والمسلمین راجی

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین راجی مدیر اندیشکده سعداء، دانشجوی سطح چهار حوزه و نویسنده کتاب هایی از جمله صعود 40 ساله ، جعبه سیاه، تبیین با نور قرآن، اصول اقتدار نمونه ای برای جهان تبیینی، معجزه تولید، تکرار یا تغییر، فناوری هسته ای چرخ زندگی، گام تمدن ساز، کرونا چالش نظام سلامت، سنگ محک و… می باشد.

****

روابط عمومی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه