آیت‌الله سبحانی تشریح کرد:
خاطره ابراز تأسف طنطاوی به خاطر غفلت از صحیفه سجادیه

خاطره ابراز تاسف طنطاوی به خاطر غفلت از صحیفه سجادیهبه گزارش ایکنا، آیت‌الله جعفر سبحانی، امروز، 24 شهریورماه، در ابتدای درس خارج خود که به صورت محدود و با حضو جمع اندکی از شاگردان برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت امام سجاد«علیه السلام»، گفت: اگر بخواهیم مواضع سیاسی حضرت را به دست آوریم باید دعای مکارم‌الاخلاق را مطالعه کنیم.

وی اضافه کرد: نظریات و مواضع سیاسی امام«علیه السلام» در این دعا بیان شده است، اینکه امام چگونه در آن شرایط مبارزه کرده است؛ امام«علیه السلام» دست از مبارزه برنداشت بلکه راه خاصی را متناسب با شرایط خفقانی آن دوره انتخاب کردند تا بتوانند تأثیر بیشتری در هدایت مردم داشته باشند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: صحیفه سجادیه کتاب بسیار ارزشمندی است و بیش از 50 شرح بر آن نوشته شده است؛ نوشتن این تعداد شرح کم‌سابقه و نشانه اهمیت این کتاب است؛ البته قرآن کریم جای خود را دارد.

سبحانی به ذکر خاطره‌ای از آیت‌الله مرعشی نجفی پرداخت و تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله مرعشی نجفی می‌فرمود: من در سال 1352 قمری(1312 شمسی) صحیفه سجادیه را برای طنطاوی صاحب تفسیر در الازهر فرستادم و او در جواب نوشت: ما اهل تسنن چقدر زیان‌کار بودیم که از این گنجینه اهل بیت«علیه السلام» غافل شدیم.

استاد سطح عالی حوزه علمیه اظهار کرد: صحیفه گنجینه علمی است و اخلاق، سیاست، اجتماع و معارف دینی و الهی را در خود دارد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید